- Jedzenie Jak Leczenie – JJL Poradnia dietetyczna - http://jedzeniejakleczenie.pl -

Domowy kisiel – zdrowy, owocowy bez cukru i barwników.


Prościutki i bardzo szybki w wykonaniu, deser dla dziecka (każdego tego małego i dużego  ). Jeżeli chodzi za Tobą potrzeba czegoś słodkiego, z którą akurat dzisiaj nie zamierzasz walczyć, złap za garnek. Gwarantuję – 5 minut i deser gotowy. Zalety: bez chemii, bez dodatków i barwników, bez sztucznego cukru. Deser łatwiejszy i szybszy w wykonaniu niż myślisz. Zachęcam!prosty kisiel bez cukru jak zrobić kisiel dla dzieci kisiel z soku [1]

Składniki na 2 porcje:

Dodatki:

Uwaga: jeżeli jesteście przyzwyczajeni do smaku przemysłowych słodyczy, a sok jest mocno kwaskowaty może zaistnieć potrzeba dosłodzenia kisielu łyżeczką miodu.

Wykonanie:
Zagotuj sok w garnuszku. W połowie szklanki zimnej  wody rozpuść łyżkę mąki ziemniaczanej (ilość mąki będzie wpływać na gęstość kisielu).Wlej wodę z mąką do soku. Mieszaj, aż zgęstnieje na minimalnym ogniu. Jak trzeba dosłódź – tylko ostrożnie z próbowaniem naprawdę gorące!. Gotowe.
Twój ulubiony?
Żółty czy czerwony?


*Zamiast soku możemy zrobić kisiel na bazie samej wody i maki ziemniaczanej zakwaszonej odrobiną cytryny i dodanymi utartymi bądź zblendowanymi owocami ( ok 3/4  –  1 szklanki). Dla uzyskania ładnego koloru, w przypadku mało wybarwionych owoców do deseru można dodać szczyptę kurkumy.