Poradnia

Indywidualne Poradnictwo Dietetyczne

Dietetyk poradnia dietetyczna

Kiedy warto skorzystać ?

Kiedy warto skorzystać?

 • Borykasz się z nadwagą, otyłością, złym samopoczuciem – wypróbowałaś/eś już wiele diet i wciąż mierzysz się z efektem jojo.
 • Twoje wyniki krwi  Cię zmartwiły i chcesz uniknąć rozwojowi chorób w przysłości.
 • Kiedy wiesz, że nadszedł czas na zmiany, potrzebujesz informacji i motywacji. Chcesz schudnąć, zwiększyć masę mięśniowa lub po prostu czuć się lepiej – trwale i skutecznie.
 • Jesteś wegetarianką /wegetarianinem czy weganką/ weganinem, uprawiasz sport.
 • Zawsze, gdy istotne jest uwzględnienie Twoich indywidualnych potrzeb żywieniowych ze względu na Twój stan ( ciąża, laktacja, przewlekła choroba, stany przed i pooperacyjne, stres, alergia, nietolerancja pokarmowa i inne).
 • Kiedy potrzebujesz zmienić żywienie alergika, a nie wiesz czym zastąpić dotychczas  stosowane produkty.
 • Kiedy obawiasz się, że Twoje dziecko je zbyt monotonnie i/lub za mało/za dużo.
 • Kiedy  nie wiesz czy Twoje pożywienie  dostarcza Ci  wszystkich niezbędnych składników  odżywczych. Nie umiesz się już rozeznać które informacje dotyczące żywienia są prawdą a które nie.
 • Kiedy należy szczególnie przyjrzeć się diecie, w jednostkach chorobowych, kiedy dietoterapia wspomaga leczenie farmakologiczne, bądź jest podstawowym środkiem leczniczym (czyli mówiąc w skrócie kiedy lekarz kazał Ci stosować dietę, a nie wiesz jaką i w jaki sposób).

W tych i innych przypadkach wskazana może być  indywidualna konsultacja dietetyczna podczas której szczegółowo zostaną omówione i przedstawione elementy dietoterapii. W razie konieczności, na życzenie pacjenta, po zapoznaniu się z preferencjami żywieniowymi zostanie opracowany jadłospis uwzględniający jednostkę chorobową,  potrzeby i preferencje kulinarne osoby korzystającej z dietoterapii.

Na moim blogu publikuję przepisy oparte tylko o roślinne składniki, gdyż tych brakuje w standardowej diecie mieszkańca naszego regionu. Duża część moich pacjentów nie ma pomysłów na to jak smacznie można przygotować potrawy z dodatkiem warzyw i dlatego prawie ich nie je. Jednak nie przejmuj się tym, gdyż  potrafię skomponować  dietę tak by odpowiadała Twoim preferencjom, była zdrowa, prosta, smaczna i niekoniecznie wegetariańska.

Przygotowanie do wizyty

Podczas indywidualnego spotkania możemy dokonać pomiarów parametrów ciała na wadze TANITA która dzięki 8 elektrodom  pozwala nam określić skład ciała i zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni, wody w organizmie. Co najważniejsze, dzięki regularnym pomiarom możemy opierając się o twarde dane oceniać  rezultaty postępowania dietetycznego.

W celu dokonania pomiarów na wadze należy stanąć bosymi stopami na elektrodach, kolejne elektrody trzymamy w dłoniach. Jeżeli jest to możliwe należy nie spożywać płynów, ani pożywienia na trzy godziny przed badaniem. Nie wykonywać w tym dniu intensywnych wysiłków fizycznych. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do pomiaru ciała urządzeniem jest rozrusznik serca bądź inne elektroniczne implanty oraz ciąża.

Należy wziąć ze sobą ostatnie wyniki badania krwi oraz dokumentację lekarską chorób dietozależnych.

Bardzo pomocne będzie jeżeli  przez kilka dni  (ok 3-4)  będziesz prowadzić dzienniczek dietetyczny, który można pobrać TUTAJ . Wystarczy jeżeli będziesz regularnie  notować  godziny, rodzaj i ilość ( miary domowe) spożywanych posiłków i napojów. Zanotuj też godziny snu i porę pobudki.

Wizyta efekt

Często już samo wypełnianie dzienniczka żywieniowego i spotkanie z dietetykiem zaczyna wywierać pożądany efekt. Do tego otrzymasz jeszcze dużą dawkę rzetelnej wiedzy, motywacji i wsparcia.

Jeżeli będzie taka potrzeba możesz zamówić indywidualny plan żywienia lub jadłospis. Większości Pacjentów  wystarczają  indywidualne ustalenia dietetyczne poczynione podczas wizyty by zacząć osiągać upragnione rezultaty.

Powiedz co chcesz zmienić  podpowiem Ci jak.

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych i mikroflory

W naszej poradni oferujemy pełną diagnostykę nietolerancji pokarmowych oraz mikroflory jelitowej.

Czy to nietolerancja?

Ze względu na znacznie zmienione środowisko w którym żyjemy, stres, pośpiech i wysoko przetworzone jedzenie,  nadużywanie antybiotyków, leków  przeciwzapalnych oraz masowo łykanych leków  z grupy (IPP) czyli  „na zgagę”  przypuszcza się, że prawie 50% społeczeństwa jest dotkniętych nietolerancjami pokarmowymi czyli alergiami IgG typu III i IV.

Objawy nietolerancji (nie mylić z alergiami  IgE które najczęściej są diagnozowane przez lekarzy alergologów) są niespecyficzne, mogą się pojawiać od kilku do kilkudziesięciu godzin od spożycia pokarmu/ pokarmów i dotyczyć wszystkich układów/ narządów. Pacjenci najczęściej skarżą się na :

 • ogólne złe samopoczucie, brak energii,  wyczerpanie i  przewlekłe zmęczenie nie adekwatne do wysiłku
 • nadmierną senność lub kłopoty ze snem,
 • nawracające migreny, poczucie zamglenia myśli,
 • objawy ze strony przewodu pokarmowego, zaparcia, biegunki, wzdęcia, bóle, zespół jelita nadwrażliwego itp
 • problemy ze skórą  ( azs, łuszczyca, trądzik, suchość i świąd skóry)

Alergia IgG ( nietolerancje)  zależna  jest bardzo często diagnozowana u osób z astmą, zapaleniem tarczycy Hashimoto i innymi chorobami z autoagresii, reumatycznymi  i zwyrodnieniowymi chorobami stawów, otyłością , cukrzycą typu II, w zaburzeniach ze  spektrum autyzmu i ADHD. Więcej na temat nietolerancji i objawów dowiesz się  tutaj : Instytut Mikroekologii i  Alab oraz Vitaimmun i Cambridge.

Jak zacząć?  Dokonujący wyboru testu wybierz  z oferty  ten  profil w którym występuje najwięcej najczęściej spożywanych przez Ciebie pokarmów.  Skontaktuj się z dietetykiem pod nr tel 501-267-576 celem pomocy w wyborze testu i  ustalenia sposobu pobrania materiału. Nie eliminuj pokarmów na własną rękę – utrudnia to diagnostykę a czasami wręcz ją uniemożliwia.

Skontaktuj się z Dietetykiem celem ustalenia czy przeciwwskazania dotyczą Ciebie – istnieją wyjątki od powyższych reguł.

Zalety wykonania testów oraz zastosowania prawidłowej diety eliminacyjnej wraz z uszczelnieniem bariery jelitowej są nie do przecenienia. U większości pacjentów występuje  wyraźna poprawa samopoczucia i ustąpienie najbardziej dokuczliwych objawów chorobowych.

Gabinet Dietetyczny JJL Poradnia dietetyczna

ul.Oliwkowa 4; 80-175 Gdańsk

Obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa

WIZYTY OSOBISTE LUB ONLINE:

SKYPE; WHATSUPP itp

Obecnie, ze względu na otwarcie prywatnego gabinetu nie  prowadzę już poradni w Przychodni Lekarskiej Jasień przy ul. Kartuskiej i Fili w Borkowie

Rejestracja do  bezpośrednio u dietetyka pod nr tel
501-267-576

lub email : poradnia @jedzeniejakleczenie.pl

Forma spotkania Co otrzymujesz czas koszt
I indywidualna Wizyta konsultacyjna:
 • Wywiad żywieniowy,
 • Konsultacja i porada
 • Analiza składu ciała

 

60-90min 150 zł
Wizyta konsultacyjna
 • Konsultacja i porada
 • Analiza składu ciała

 

30-60 min 100 zł
Konsultacja telefoniczna /

internetowa

jak wyżej jak wyżej jak wyżej
Wykład/Szkolenie + praktyka
 • Prezentacja multimedialna i dyskusja
 • Wspólne gotowanie i poznawanie produktów sprzyjających dobremu samopoczuciu
60 minut   +180 minut  W zależności ustaleń – napisz do mnie.
Opracowanie jadłospisu

na tydzień do stosowania przez 2/3 tyg

 

Podstawowa dieta odchudzająca – 20 zł / dzień

Dieta w jednostkach chorobowych – 25 zł / dzień

Dieta eliminacyjna – 25 zł /dzień

UWAGA: Zazwyczaj jadłospis jest układany na 1 tydzień do stosowania przez 2-3 tygodnie.

Nie jest konieczne korzystanie z jadłospisu – podczas konsultacji zostają ustalone zasady współpracy w zależności od potrzeb i preferencji.