- Jedzenie Jak Leczenie – JJL Poradnia dietetyczna - http://jedzeniejakleczenie.pl -

Lekko, energicznie i radośnie w Nowy Rok

Mam nadzieję że po Świętach czujesz się świetnie, wypoczęta/ty i radosna/y, jeżeli jest inaczej to ten artykuł jest dla Ciebie.

        Mamy dużo energii  jeżeli w naszym organizmie przeważają procesy spalania.  Dlatego m.in tak dobrze czujemy się po wysiłku fizycznym czy po filiżance kawy. Osoby które mają spowolniony metabolizm np. w przypadku niedoczynności tarczycy czują się przez większość czasu źle, są ospałe i brak im energii. Takie złe samopoczucie może nam towarzyszyć również wtedy gdy  opacznie będziemy pojmować  wypoczynek.

            Odpoczynek który odpoczynkiem NIE JEST i który obniża nam poziom energii w organizmie  to częste zwracanie się ku temu co nam sprawia doraźną przyjemność (kanapa, telewizor i podgryzajki często okraszone piwem/ colą itp). Z tego powodu możemy nie czuć się najlepiej gdy święta spędziliśmy mało aktywnie. By czuć się dobrze warto kierować się ku temu, co przynosi prawdziwe zadowolenie, lecz na początku wymaga odrobiny wysiłku (ulubione zajęcia sportowe, spacer, taniec, prace ogrodowe , odśnieżanie 😉  itp).

Dzisiaj zachęcam do wdrożenia kilku prostych rozwiązań które pozwolą Ci poczuć się lepiej po świątecznym czasie folgowania przyjemnościom  i pozwolą wejść lekkim krokiem w Nowy Rok.

Koktajl śniadaniowy na oczyszczenie jelit:

Zmiksuj wszystkie składniki. Wodą reguluj gęstość. Jedz powoli.

warsztaty jak ustabiloziowac poziom cuktu eventy zdrowe sniadanie jak schudnąc koktajl na poprawę traweienia co jeśc po świetach złe samopoczucie, co robic aby sie dobrze czuc, co robic by byc radosnym, gagody jarmoż szpinak koktajl [1]*Jeżeli nie masz kłopotów z masą ciała czy  poziomem cukru we krwi możesz użyć  trochę większej ilości owoców lub sięgnąć po inne owoce jagodowe takie jak mrożone maliny czy truskawki.

** możesz użyć dowolnych orzechów oprócz orzeszków ziemnych które należą do strączkowych.

Składniki koktajlu zostały tak dobrane by zapewnić dostarczenie optymalnej ilości antyoksydantów  z zielonych liści oraz jagód. Duża zawartość odpowiednich rodzajów kwasów tłuszczowych zapewni poczucie sytości bez podnoszenia poziomu cukru we krwi i na długo zaspokoi apetyt.  Ostrożnie po ten koktajl powinny sięgać osoby  które ze względów medycznych powinny ograniczać ilość tłuszczu w diecie.

Taki niskowęglowodanowy posiłek  powinien dać chwile wytchnienia naszemu organizmowi i odciążyć go od nadmiaru węglowodanów prostych w które obfitowała dieta większości w ciągu ostatnich dni.

Po trzech- czterech  dniach takiego postępowania – szczególnie, gdy uda Ci się regularnie spacerować i otrzymać ok 4 godzinne przerwy pomiędzy posiłkami powinnaś / powinieneś poczuć się znacznie lżej.

Powodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!