Poradnia

Indywidualne Poradnictwo Dietetyczne

Dietetyk poradnia dietetyczna

Kiedy warto skorzystać ?

Kiedy warto skorzystać?

 • Borykasz się z nadwagą, otyłością, złym samopoczuciem – wypróbowałaś/eś już wiele diet i wciąż mierzysz się z efektem jojo. Pracujemy psychodietetycznie tak by wyrwać się z zaklętego kręgu wiecznych diet!
 • Twoje wyniki krwi  Cię zmartwiły i chcesz uniknąć rozwojowi chorób w przyszłości.
 • Kiedy wiesz, że nadszedł czas na zmiany, potrzebujesz informacji i motywacji. Chcesz schudnąć,  lub po prostu czuć się lepiej – trwale i skutecznie.
 • Kiedy  nie wiesz czy Twoje pożywienie  dostarcza Ci  wszystkich niezbędnych składników  odżywczych. Nie umiesz się już rozeznać które informacje dotyczące żywienia są prawdą a które nie.
 • Kiedy należy szczególnie przyjrzeć się diecie, w jednostkach chorobowych, kiedy dietoterapia wspomaga leczenie farmakologiczne, bądź jest podstawowym środkiem leczniczym (czyli mówiąc w skrócie kiedy lekarz kazał Ci stosować dietę, a nie wiesz jaką i w jaki sposób).

W tych i innych przypadkach wskazana może być  indywidualna konsultacja dietetyczna podczas której szczegółowo zostaną omówione i przedstawione elementy dietoterapii. W razie konieczności, na życzenie pacjenta, po zapoznaniu się z preferencjami żywieniowymi zostanie opracowany jadłospis uwzględniający jednostkę chorobową,  potrzeby i preferencje kulinarne osoby korzystającej z dietoterapii.

Diety – nawet te dobrane indywidualnie, to czasami zbyt mało. Oferuję wsparcie psychodietetyczne. W przyjaznej atmosferze pracujemy wspólnie nad zmianą nawyków. Skutecznie wspieram w zmianie! 

Na moim blogu publikuję przepisy oparte tylko o roślinne składniki, gdyż tych brakuje w standardowej diecie mieszkańca naszego regionu. Duża część moich pacjentów nie ma pomysłów na to jak smacznie można przygotować potrawy z dodatkiem warzyw i dlatego prawie ich nie je. Jednak nie przejmuj się tym, gdyż  potrafię skomponować  dietę tak by odpowiadała Twoim preferencjom, była zdrowa, prosta, smaczna i niekoniecznie wegetariańska.

Przygotowanie do wizyty

Podczas indywidualnego spotkania możemy dokonać pomiarów parametrów ciała na wadze TANITA która dzięki 8 elektrodom  pozwala nam określić skład ciała i zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni, wody w organizmie. Co najważniejsze, dzięki regularnym pomiarom możemy opierając się o twarde dane oceniać  rezultaty postępowania dietetycznego.

W celu dokonania pomiarów na wadze należy stanąć bosymi stopami na elektrodach, kolejne elektrody trzymamy w dłoniach. Jeżeli jest to możliwe należy nie spożywać płynów, ani pożywienia na trzy godziny przed badaniem. Nie wykonywać w tym dniu intensywnych wysiłków fizycznych. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do pomiaru ciała urządzeniem jest rozrusznik serca bądź inne elektroniczne implanty oraz ciąża.

Należy wziąć ze sobą ostatnie wyniki badania krwi oraz dokumentację lekarską chorób dietozależnych.

Bardzo pomocne będzie jeżeli  przez kilka dni  (ok 3-4)  będziesz prowadzić dzienniczek dietetyczny, który można pobrać TUTAJ . Wystarczy jeżeli będziesz regularnie  notować  godziny, rodzaj i ilość ( miary domowe) spożywanych posiłków i napojów. Zanotuj też godziny snu i porę pobudki.

Wizyta efekt

Często już samo spotkanie z dietetykiem zaczyna wywierać pożądany efekt. Do tego otrzymasz jeszcze dużą dawkę rzetelnej wiedzy, motywacji i wsparcia.

Jeżeli będzie taka potrzeba możesz zamówić indywidualny plan żywienia lub jadłospis. Większości Pacjentów  wystarczają  indywidualne ustalenia dietetyczne poczynione podczas wizyty by zacząć osiągać upragnione rezultaty.

Powiedz co chcesz zmienić,  podpowiem Ci jak.

Gabinet Dietetyczny JJL Poradnia dietetyczna

ul.Oliwkowa 4; 80-175 Gdańsk

Obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa

WIZYTY OSOBISTE LUB ONLINE:

SKYPE; WHATSUPP itp

Obecnie, ze względu na otwarcie prywatnego gabinetu nie  prowadzę już poradni w Przychodni Lekarskiej Jasień przy ul. Kartuskiej i Fili w Borkowie

Rejestracja do  bezpośrednio u dietetyka pod nr tel
501-267-576

lub email : poradnia @jedzeniejakleczenie.pl

Forma spotkania Co otrzymujesz czas koszt
I indywidualna Wizyta konsultacyjna dietetyczna/psychodietetyczna:

 

 • Wywiad żywieniowy,
 • Konsultacja i porada
 • Ustalenie planu działania
 • Analiza składu ciała

 

50-80min 170 zł
Wizyta konsultacyjna dietetyczna/psychodietetyczna/ minimum 1 x /mc
 • Konsultacja i porada
 • Analiza składu ciała

 

30-50 min 130 zł 1 x mc
Wizyta konsultacyjna dietetyczna/psychodietetyczna

Rzadziej niż raz na miesiąc

 • Konsultacja i porada
 • Analiza składu ciała

 

30-50 min 150 zł
Konsultacja telefoniczna /

internetowa

 konsultacja i porada jak wyżej jak wyżej
Opracowanie jadłospisu

na tydzień do stosowania przez 2/3 tyg

UWAGA: Zazwyczaj jadłospis jest układany na  tydzień do stosowania przez 3-4  tygodnie.

Nie jest konieczne korzystanie z jadłospisu – podczas konsultacji zostają ustalone zasady współpracy w zależności od potrzeb i preferencji.

Jadłospis   oparty na schemacie:  220 zł

Jadłospis indywidualny 35 zł/ dzień do stosowania.

Wykład/Szkolenie + praktyka
 • Prezentacja multimedialna i dyskusja
 • Wspólne gotowanie i poznawanie produktów sprzyjających dobremu samopoczuciu
 • Pokaz kulinarny z wprowadzeniem teoretycznym
60 minut   +180 minut  W zależności ustaleń – napisz do mnie.