sobota, 28 stycznia 2023

Warsztaty, szkolenia dietetyczne dla firm, instytucji szkół i przedszkoli

Ostatnio mnie trochę mniej tutaj, gdyż dzielę czas między pracę gabinetową , warsztatową, naukę w 4 letniej  Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt, rodzinę, sport i ukochane wyjazdy.

Zebrałam kilka informacji, które mogą być przydatne jeżeli chcielibyście wesprzeć siebie, swoich bliskich bądź pracowników w dążeniu do satysfakcjonującego życia pełnego energii w dobrym zdrowiu.

Od wielu lat moja ścieżka rozwojowa jest dwukierunkowa. Na bieżąco korzystam ze szkoleń, warsztatów i konferencji oraz literatury dietetycznej i medycyny stylu życia, gdyż jest to jedna z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin nauki. Nieustająco też  wiele się w niej zmienia zarówno w podejściu do diety, żywienia czy też zdrowego stylu życia. Coraz więcej wiemy o mikrobiomie, rytmie okołodobowym i ich wpływie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Nawet tak skostniałe i powolne instytucje jak państwowe zmieniają swoje podeście i zamiast nieśmiertelnej, jak by się zdawało piramidy żywienia mamy dzisiaj dużo bardziej zgodny z aktualna wiedza talerz zdrowia.

Drugą częścią moich zainteresowań około dietetycznych jest aspekt związany z psychodietetyką. Drogę  rozwijania dialogu z pacjentami rozpoczęłam ponad dziesięć lat temu kursami związanymi z Porozumieniem bez przemocy oraz Coachingiem opartym na potrzebach. Po drodze sięgnęłam po narzędzia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz na podyplomowych studiach psychodietetycznych. Po ich ukończeniu zafascynowana  możliwości wspierania pacjentów od strony psychologicznej rozpoczęłam czteroletnią szkołę psychoterapii Gestalt.

Wszystkie te umiejętności oraz doświadczenie wynikające z wieloletniej praktyki wykorzystuję na bieżąco.

  • w gabinecie – stacjonarnie bądź online
  • prowadząc warsztaty czy szkolenia z zakresu wspierania zdrowia i zdrowego stylu życia dla firm, instytucji publicznych, szkół i przedszkoli.

Poniżej kilka tytułów spotkań z ostatniego półrocza. W zakładce „WARSZTATY” znajdziecie więcej propozycji. Dla każdej firmy układam warsztat czy spotkanie indywidualnie – biorąc pod uwagę potrzeby uczestników i możliwości zaplecza.

.

  • „Jak w świecie pełnym pokus wprowadzać istotne dla nas zmiany w żywieniu by osiągać swoje cele.”  Warsztaty psychodietetyczne dla pracowników administracyjnych dużej firmy.
  • Wpływ jedzenia na samopoczucie. Jak komponować posiłki by czuć się dobrze. Produkty szczególnie wspierające efektywność i wydajność oraz produkty pogarszające
    pracę.  Webinar wraz z pokazem kulinarnym.
  • Pokaz KULINARNY wraz z merytorycznym wprowadzeniem dla trzech oddziałów firmy produkcyjnej.
  • Warsztaty z merytorycznym wprowadzeniem dla klas  V i VI „Zdrowe i słodkie pralinki”. O tym jakie słodycze wybierać i jak je jeść by sobie nie szkodzić.
  • Szkolenie dla klas VII- VIII szkoły podstawowej w zakresie podejścia do ciała i relacji z jedzeniem. Klasa sportowa.

Jeżeli myślicie o takim prezencie dla swoich pracowników, uczniów bądź bliskich dacie znać. Chętnie porozmawiam o tym co mogę zaoferować.

Do zobaczenia

Aleksandra

tel. 501 267 576